Osobné informácia

Lucia Kováčová

Vzdelanie a tréningy

Lucia Kováčová

Hlavná zdravotná sestra a pre procesy kliniky a FMT terapiu

Lucia absolvovala Strednú zdravotnícku školu s maturitou v odbore všeobecná sestra. Po ukončení štúdia pracovala na chirurgii v Univerzitnej nemocnici Bratislave, kde získala skúsenosti z traumatologického a cievneho oddelenia, ako aj z brušnej chirugie na pohotovostnej chirurgickej ambulancii.

Flexibilná povaha a schopnosť rýchlo sa prispôsobiť novým príležitostiam, ju priviedla na Novorodeneckú kliniku v Bratislave, kde pôsobila takmer 10 rokov. Počas tohto pôsobenia absolvovala prolaktačný kurz, kde sa oboznámila s významom a zásadami správneho dojčenia, alternatívnymi spôsobmi výživy novorodenca a imunomodulačným efektom materského mlieka na organizmus dieťaťa. Svoju odbornosť si zvýšila štúdiom na Slovenskej Zdravotníckej Univerzite v špecializačnom štúdiu Intenzívnej ošetrovateľskej starostlivosti v neonatológii. Taktiež pracovala v medicínskom inštitúte zdravia a na imuno-alergologickej ambulancie.

V roku 2017 bola odškolená a získala certifikované oprávnenie pre aplikáciu bakterioterapie z Veľkej Británie. Vďaka svojim nadobudnutým skúsenostiam s mikrobiálnou transplantáciou sa stala hlavnou dozorujúcou sestrou pre FMT terapiu v klinike Symptomedica.

Hodnoty a kvalita

Lucia je skúsená, certifikovaná, oboznámená s každým detailom programu FMT. Jej komunikatívnosť, zručnosť a veselosť oceňujú nie len pacienti a klienti kliniky, ale aj lekári a špecialisti v tíme, pre ktorých je Lucia výnimočnou posilou.

Zameranie a špecializácia

Konzultácie

Konzultácie v oblasti metabolizmu a zdravého životného štýlu.

Hodnotenie

Zhodnotenie a komplexné vyladenie vnútorného prostredia.

Diagnostika

Analýza a konzultácie biochemických analýz.

Analýza

Kompletný rozbor minerálov, vitamínov a ich optimalizácia.