Symptomedica clinic

Spoznajte nás

Vitajte v klinike Symptomedica

Symptomedica je súkromná klinika, špecializovaná na mikrobióm, výživu a metabolizmus. Náš tím špecialistov tvoria odborníci na črevný mikrobióm, spolu s lekármi, ktorí dlhodobo patria medzi špičku vo svojich oboroch.

Lekársky tím špecialistov

Náš tím tvoria vysoko kvalifikovaní lekári špecialisti s bohatou praxou.

Špičkové zahraničné laboratóriá

Našimi partnermi sú najkvalitnejšie európske laboratória.

Spolupracujeme iba s renomovanými zahraničnými laboratóriami a naše výstupy tvoria komplexné a zrozumiteľné odporúčania pre zlepšenie stavu. Komplexná starostlivosť začínajúca hĺbkovou analýzou, cez odborné konzultácie s osobným individuálnym prístupom, až po zrozumiteľné výstupy a odporúčania.

100 %

Personalizovaná medicína

Na klinike považujeme potrebu individuálneho prístupu ku každému klientovi za základ správnej diagnostiky a určenia diagnózy. Iba tak vieme klientovi následne poskytnúť skutočne personalizovaný výstup a liečbu.

Časový manažment je základom pre dostatok priestoru na komunikáciu lekára a klienta. Každého klienta objednávame na presný termín a čas. Vďaka tomu vieme zároveň zabezpečiť minimalizovanie kontaktu s ďalšími ľuďmi.

Našim klientom poskytujeme odborné a dlhodobé vedenie s cieľom, aby nás po vyliečení už viac nepotrebovali a mohli žiť samostatný život bez obmedzení. Skrz vzdelávanie a podporu usilujeme o vytvorenie partnerského vzťahu medzi lekárom a klientom.

Symptomedica__103 (1)

ŠPECIALISTI NA MIKROBIÓM, VÝŽIVU A METABOLIZMUS

Súkromná klinika zameraná na mikrobióm čreva

Symptomedicu sme založili, pretože nám v zdravotníctve dlhodobo chýbal komplexný náhľad na klienta, respektíve pacienta a jeho stav. Našou víziou je nielen riešiť následky, ale aktívne pomáhať pri prevencii chorôb a zlepšovať tak zdravotný stav jednotlivcov i celej spoločnosti.

01

Mikrobióm

Unikátna analýza nám umožňuje detailne spoznať mikrobióm klienta a navrhnúť mu optimálnu nefarmakologickú liečbu a výživu.
02

Výživa

Aplikujeme individuálny prístup k manažmentu stravovania a tvorbe jedálničku, na základe princípov ortomolekulárnej medicíny a údajov z analýzy mikrobiómu.
03

Metabolizmus

Vďaka podrobnej analýze mikrobiómu, vieme určovať vzťahy medzi stravovaním a funkciou metabolizmu a tak aj personalizovať životosprávu našich klientov.

NAHLIADNITE DO ZÁKULISIA KLINIKY

Ako to u nás funguje

Personalizovaná medicína vyžaduje personalizovaný prístup. Každý klient má u nás maximum času a priestoru. Veríme, že iba individuálnym prístupom môžeme vybudovať  skutočnú dôveru medzi klientom a jeho lekárom.

01
Vstupná konzultácia
Pri prvom kontakte spracujeme úvodnú analýzu zdravotného stavu klienta.
02
Odber vzoriek
Po výbere vhodných testov dohodneme s klientom odber vzoriek.
03
Vyhodnotenie testov
Po doručení výsledkov testov prebieha interné vyhodnocovanie lekárskym tímom.
04
Konzultácia výsledkov
Klientovi výsledky testov komunikujeme na individuálnej konzultácii.
05
Personalizované odporúčania
Výsledky testov klienta spracujeme do personalizovaných odporúčaní.
06
Dlhodobá starostlivosť
Klientom poskytujeme možnosť priebežnej starostlivosti pod dohľadom lekára.

ZNALOSTI, SKÚSENOSTI, INOVATÍVNY PRÍSTUP

Pomáhame klientom žiť plnohodnotný život

Naše jedinečné know-how je výsledkom dlhoročných skúseností odborníkov z rôznych oblastí súvisiacich s dietológiou, vnútorným lekárstvom a výskumom črevného mikrobiómu. Súčasne aplikujeme do praxe poznatky z oblasti najmodernejších svetových trendov a ortomolekulárnej medicíny. Najčastejšie riešime u klientov tieto diagnózy:

  • Kožné problémy (ekzémy, akné)
  • Obezita alebo podvýživa
  • Cukrovka II. typu
  • Autoimunitné ochorenie
  • Chronická únava, vyčerpanosť
  • Zápalové ochorenia čreva

Dohodnite si termín konzultácie u nás ešte dnes OBJEDNAŤ KONZULTÁCIU

Misia

Misiou kliniky Symptomedica je pomôcť klientom nájsť riešenia nešpecifikovaných a často dlhodobých ťažkostí, trvalo riešiť chronické problémy s trávením a pomôcť v prevencii v boji proti civilizačným ochoreniam. Vnášame do medicíny skutočný personalizovaný a individuálny prístup ku klientovi.

Vízia

Našou hlavnou víziou je vybudovať inovatívnu kliniku s odborníkmi z rôznych medicínskych odborov, vďaka čomu vieme poskytnúť  komplexný, nie selektívny pohľad na klienta a jeho problém. Chceme zviditeľniť mikrobióm a jeho dôležitosť pri procesoch v ľudskom tele a priniesť viac predikcie, prevencie a holistiky.

Politika kvality

Budujeme tím špecialistov a odborníkov na črevný mikrobióm a výživu. Náš lekársky tím patrí dlhodobo medzi špičku vo svojom obore. Spolupracujeme iba s renomovanými zahraničnými laboratóriami. Naša komplexná starostlivosť zahŕňa hĺbkovú analýzu, odborné konzultácie, individuálny prístup a personalizované výstupy.

spokojní zákazníci

Povedali o nás

Už pri prvom pracovnom stretnutí s pracovníkmi internej ambulanciej špecializovanej na prevenciu a podpornú liečbu civilizačných ochorení - Symptomedica, ktorá sa uskutočnila na Ústave experimentálnej medicíny v Košiciach, sme veľmi rýchlo našli spoločnú platformu pre dlhodobú zmluvnú spoluprácu založenú na využití prístupov personalizovanej medicíny pri riešení zdravotných problémov pacientov, s ktorými si súčasná medicína často nevie dať rady. Symtomedica prichádza s postupmi zohľadňujúcimi multifaktoriálnu etiológiu chorôb a a potrebu komplexného prístupu ich riešenia vrátane črevného mikrobiómu, individualizovanej výživy a životného štýlu. Vysoká profesionalita a motivácia pracovníkov   sú prísľubom, že Symptomedica bude vo svojom snažení pomáhať svojím klientom efektívne riešiť ich zdravotné ťažkosti úspešná

MVDr. Alojz Bomba, DrSc. – Prednosta Ústavu experimentálnej medicíny Lekárskej fakulty UPJŠ, Chief Scientific Officer – PerBiotiX, s.r.o

MVDr. Alojz Bomba, DrSc. - Prednosta Ústavu experimentálnej medicíny Lekárskej fakulty UPJŠ, Chief Scientific Officer - PerBiotiX, s.r.o

Rezervácia na konkrétny dátum a čas

Objednajte si termín konzultácie
bez čakania