Symptomedica clinic

Spoznajte nás

Vitajte v klinike Symptomedica

Symptomedica je súkromná klinika, špecializovaná na mikrobióm, výživu a metabolizmus. Náš tím špecialistov tvoria odborníci na črevný mikrobióm, spolu s lekármi, ktorí dlhodobo patria medzi špičku vo svojich oboroch.

Lekársky tím špecialistov

Náš tím tvoria vysoko kvalifikovaní lekári špecialisti s bohatou praxou.

Špičkové zahraničné laboratóriá

Našimi partnermi sú najkvalitnejšie európske laboratória.

Spolupracujeme iba s renomovanými zahraničnými laboratóriami a naše výstupy tvoria komplexné a zrozumiteľné odporúčania pre zlepšenie stavu. Komplexná starostlivosť začínajúca hĺbkovou analýzou, cez odborné konzultácie s osobným individuálnym prístupom, až po zrozumiteľné výstupy a odporúčania.

100 %

Personalizovaná medicína

Na klinike považujeme potrebu individuálneho prístupu ku každému klientovi za základ správnej diagnostiky a určenia diagnózy. Iba tak vieme klientovi následne poskytnúť skutočne personalizovaný výstup a liečbu.

Časový manažment je základom pre dostatok priestoru na komunikáciu lekára a klienta. Každého klienta objednávame na presný termín a čas. Vďaka tomu vieme zároveň zabezpečiť minimalizovanie kontaktu s ďalšími ľuďmi.

Našim klientom poskytujeme odborné a dlhodobé vedenie s cieľom, aby nás po vyliečení už viac nepotrebovali a mohli žiť samostatný život bez obmedzení. Skrz vzdelávanie a podporu usilujeme o vytvorenie partnerského vzťahu medzi lekárom a klientom.

ŠPECIALISTI NA MIKROBIÓM, VÝŽIVU A METABOLIZMUS

Súkromná klinika zameraná na mikrobióm čreva

Symptomedicu sme založili, pretože nám v zdravotníctve dlhodobo chýbal komplexný náhľad na klienta, respektíve pacienta a jeho stav. Našou víziou je nielen riešiť následky, ale aktívne pomáhať pri prevencii chorôb a zlepšovať tak zdravotný stav jednotlivcov i celej spoločnosti.

01

Mikrobióm

Unikátna analýza nám umožňuje detailne spoznať mikrobióm klienta a navrhnúť mu optimálnu nefarmakologickú liečbu a výživu.
02

Výživa

Aplikujeme individuálny prístup k manažmentu stravovania a tvorbe jedálničku, na základe princípov ortomolekulárnej medicíny a údajov z analýzy mikrobiómu.
03

Metabolizmus

Vďaka podrobnej analýze mikrobiómu, vieme určovať vzťahy medzi stravovaním a funkciou metabolizmu a tak aj personalizovať životosprávu našich klientov.

NAHLIADNITE DO ZÁKULISIA KLINIKY

Ako to u nás funguje

Personalizovaná medicína vyžaduje personalizovaný prístup. Každý klient má u nás maximum času a priestoru. Veríme, že iba individuálnym prístupom môžeme vybudovať  skutočnú dôveru medzi klientom a jeho lekárom.

01
Vstupná konzultácia
Pri prvom kontakte spracujeme úvodnú analýzu zdravotného stavu klienta.
02
Odber vzoriek
Po výbere vhodných testov dohodneme s klientom odber vzoriek.
03
Vyhodnotenie testov
Po doručení výsledkov testov prebieha interné vyhodnocovanie lekárskym tímom.
04
Konzultácia výsledkov
Klientovi výsledky testov komunikujeme na individuálnej konzultácii.
05
Personalizované odporúčania
Výsledky testov klienta spracujeme do personalizovaných odporúčaní.
06
Dlhodobá starostlivosť
Klientom poskytujeme možnosť priebežnej starostlivosti pod dohľadom lekára.

ÚSPECHY

Exkluzívna spolupráca s Britskou klinikou

Naša klinika spolupracuje s uznávaným svetovým lídrom v oblasti poskytovania špeciálnej bakterioterapie zo Spojeného kráľovstva, s britskou klinikou Taymount. Táto exkluzívna spolupráca nám otvára nové možnosti poskytovania personalizovaných služieb pre pacientov z celej Európy.

Prečo došlo k spojeniu slovenskej a britskej kliniky?
Pretože kladieme obrovský dôraz na kvalitu a bezpečnosť.

Ambíciu, poskytovať najvyšší level cielenej modulácie črevného mikrobiómu – fekálnu bakteriálnu terapiu (FMT), sme mali na klinike dlhodobo. Avšak, túto prelomovú terapiu sme sa rozhodli poskytnúť našim pacientom a pacientom z celej Európy až po tom, ako sa nám podarilo spojiť so svetovou špičkou, ktorá má dlhoročnú prax a jedinečné know-how, rokmi overené postupy, certifikovanú biobanku a vysoko screenovaných a overených donorov, aby sme vedeli zaručiť skutočnú kvalitu a 100 %-nú bezpečnosť tejto terapie. Personál našej kliniky bol odborne vyškolený v Británii a pri práci nasleduje postupy a návody nášho partnera, kliniky Taymount. Navyše, každý pacient má u nás k dispozícii aj personalizované služby kliniky Symptomedica, tzn. vyšetrenie mikrobiómu, biochemické vyladenie, lekárske konzultácie o výžive a výživových doplnkov či metabolizme. Vďaka doplneniu našich služieb o terapiu FMT máme v rukách ešte účinnejší nástroj ako pomôcť pacientom s dlhodobými chronickými ochoreniami a vážnou dysbiózou čreva.

ÚSPECHY

Stojíme pri inováciách Slovenska vďaka SAPIE

Sme riadnymi členmi Sapie – organizácií združujúcej viac ako 180 subjektov tvoriacich ekosystém inovatívnej a digitálnej ekonomiky na Slovensku. Rozhodli sme sa vstúpiť do tejto organizácie, pretože téma črevného mikrobiómu a jeho genetickej analýzy je v lekárstve stále unikátna a inovatívna, čím si vyžaduje neustále hľadanie nových možností a aplikácií. Navyše personalizovaná medicína vyžaduje prácu s obrovským množstvom dát a ich vyhodnocovaním.

Sme jedna z mála európskych kliník, ktoré poskytujú komplexné služby v oblasti mikrobiómu, metabolizmu a výživy. Neustále sa snažíme prinášať inovatívne postupy a progresívne riešenia. Našim cieľom je, aj s podporou SAPIE, rozširovať povedomie o inováciách a progresívnych postupoch v zdravotníctve, vďaka ktorým už teraz poskytujeme novú úroveň zdravotnej starostlivosti a dokážeme riešiť ochorenia, ktoré súvisia s nerovnováhou črevných mikróbov, ako je obezita, cukrovka, skleróza multiplex, Parkinsonova choroba, artritída, depresia a autizmus.

Misia

Misiou kliniky Symptomedica je pomôcť klientom nájsť riešenia nešpecifikovaných a často dlhodobých ťažkostí, trvalo riešiť chronické problémy s trávením a pomôcť v prevencii v boji proti civilizačným ochoreniam. Vnášame do medicíny skutočný personalizovaný a individuálny prístup ku klientovi.

Vízia

Našou hlavnou víziou je vybudovať inovatívnu kliniku s odborníkmi z rôznych medicínskych odborov, vďaka čomu vieme poskytnúť  komplexný, nie selektívny pohľad na klienta a jeho problém. Chceme zviditeľniť mikrobióm a jeho dôležitosť pri procesoch v ľudskom tele a priniesť viac predikcie, prevencie a holistiky.

Politika kvality

Budujeme tím špecialistov a odborníkov na črevný mikrobióm a výživu. Náš lekársky tím patrí dlhodobo medzi špičku vo svojom obore. Spolupracujeme iba s renomovanými zahraničnými laboratóriami. Naša komplexná starostlivosť zahŕňa hĺbkovú analýzu, odborné konzultácie, individuálny prístup a personalizované výstupy.

Rezervácia na konkrétny dátum a čas

Objednajte si termín konzultácie
bez čakania