Kompletné metabolické a biochemické vyladenie

PROGRESÍVNA PRÉMIOVÁ SLUŽBA PRE DIAGNOSTIKU, PREVENCIU A LIEČBU OCHORENÍ

Kompletné metabolické a biochemické vyladenie

Metabolické vyladenie je účinný plán pre zvrátenie zdravotných problémov a účinnú prevenciu. Opätovne aktivuje gény, ktoré skvalitňujú metabolizmus a súčasne obmedzuje účinok nepriaznivých génov.

Vyladenie nielen zmierňuje už prebiehajúce ochorenia, ale má veľký význam i pri ich prevencii. Pomáha riešiť problémy akými sú akné, poruchy menštruačného cyklu, PMS, migrény, prejavy menopauzy, nadmerné vypadávanie vlasov, anémia, chronická únava alebo neplodnosť. Pozitívne ovplyvňuje aj ťažšie ochorenia ako rakovina, obezita, degeneratívne ochorenia, infarkt, mozgová príhoda, cukrovka, Alzheimerova choroba, autizmus, autoimúnne ochorenia, IBD…

Náš metabolizmus vysiela hodnotné signály. Ich analýza nám umožňuje použiť najmodernejšie vedecké poznatky na znovuobnovenie rovnováhy metabolizmu a nájsť efektívne riešenia na udržanie vášho zdravia.

Pesonalizovaný prístup

Váš metabolizmus je len Váš. Nezhoduje sa so žiadnym iným. To je dôvod, prečo sú naše liečebné prístupy, diagnózy a plány vždy jedinečné.

Efektívne riešenia ochorení

Znovuobnovenie rovnováhy metabolizmu je vždy ušité na mieru a bez akýchkoľvek účinkov poškodzujúcich vaše zdravie.

1 Riešenie

Pre všetky problémy je prevencia

KOMPLETNÉ METABOLICKÉ VYLADENIE

Diagnostika, prevencia a plán riešenia zdravotných problémov

Podstatou toho, prečo naše telo nefunguje dobre je interakcia medzi génmi, jedlom a prostredím. Dôvodom zhoršenia zdravia sú tak postupné a nadväzujúce nepriaznivé zmeny, ktoré kazia harmóniu a funkčnosť metabolizmu. Naše telo, tráviaci trakt či nervový systém sú vzájomne prepojené a zdravá mikrobiota je rozhodujúcim faktorom pre udržanie nášho zdravia.

Proteíny diktujú metabolizmu, rozhodujú zaň a slúžia, ako signály fungovania všetkých buniek a tkanív. Ak bunky strácajú svoje vlastnosti, nie sú schopné udržať proteíny, reagovať alebo efektívne odstraňovať vzniknuté poškodenia a spôsobujú nevhodné zloženie či aktivitu mikrobioty. To zakladá vznik a rozvoj zápalových (rakovina), autoimúnnych a neurodegeneratívnych ochorení.

Najčastejšími prejavmi sú poruchy trávenia, alergie / intolerancia na potraviny, časté infekcie, depresia, poruchy koncentrácie, spánku, únava a nadváha. Metabolizmus je jeden komplex a naše metabolické vyladenie je kompletný plán záchrany zdravia, ktorý vychádza z detailu vašich buniek.

Kompletné metabolické a biochemické vyladenie odporúčame preventívne aj pre prípady:

 • akné, neskoré akné
 • poruchy menštruačného cyklu
 • PMS
 • migrény
 • prejavy menopauzy
 • neplodnosť
 • nadmerné vypadávanie vlasov
 • anémia
 • chronická únava
 • rakovina
 • obezita
 • degeneratívne ochorenia
 • infarkt
 • mozgová príhoda
 • cukrovka
 • Alzheimerova choroba
 • autizmus
 • autoimúnne ochorenia
 • IBD

Rezervujte si termín na diagnostiku u nás ešte dnes. OBJEDNAŤ KONZULTÁCIU

Ceny a varianty metabolického a biochemického vyšetrenia

V týchto nadštandardných analýzach ušitých jednotlivcovi na mieru sú sledované a hodnotené všetky metabolické a biochemické okolnosti  rozhodujúce pre udržanie zdravia. Vykonaním takýchto analýz dokážeme zmierniť už prebiehajúce ochorenie, ale tiež efektívne predchádzať rakovine, obezite, či spomaliť starnutie buniek.

Exkluzívne metabolické vyladenie na mieru
CENA OD 3000 €

Progresívna prémiová služba pre diagnostiku, prevenciu a liečbu konkrétnych diagnóz a ochorení súvisiacich s metabolizmom buniek + personalizovaná nefarmakologická terapia pre klienta na mieru.

Kompletné biochemické vyladenie na mieru
CENA OD 3500 €

Progresívna prémiová služba pre diagnostiku, liečbu a prevenciu pri konkrétnych problémoch, ako napr.: migrény, vyhorenie, neplodnosť, chronický únavový syndróm, ADHD, autizmus a ďalšie + personalizovaná nefarmakologická terapia pre klienta na mieru.

ING. PETER SZALAY

Rezervujte si termín konzultácie
s našim špecialistom

  INDIVIDUÁLNY PRÍSTUP NA MIERU

  Ako prebieha metabolické vyladenie?

  Ku každému klientovi pristupujeme individuálne, s ohľadom na jeho špecifické potreby a zdravotný stav.

  01
  Vyplnenie dotázníka a konzultácia
  Na úvod nám vyplníte dotazník a následne sa zúčastníte konzultácie (online alebo osobne) na presne dohodnutý čas.
  02
  Odber biologickej vzorky a analýza
  Pre vykonie detailnej analýzy sa zúčastníte odberu biologických vzoriek (krv, moč, stolica) a nasledujúceho metabolického meranie.
  03
  Výstup a konzultácia
  Typický čas trvania je 25 dní. Na podklade získaných informácií vypracujeme opis metabolických podmienok, ktorého súčasťou je plán personalizovanej úpravy s použitím biologicky aktívnych látok prírodného pôvodu.

  Teší nás každý spokojný klient

  Spokojní klienti o našich službách

  Profesionálny a hlavne ľudský prístup pri riešení mojich zdravotných problémov. Vrele odporúčam pre všetkych, čo si nevedia dať rady so svojím zdravím. Symptomedica je prosto super. Kade chodím tade, chválim. (Anna Z.)

  Anna Z.

  Na tejto klinike nemusíte mať strach “z bielych pláštov.” Prijemný a ústretový prístup Vás zbaví akéhokoľvek strachu. Profesionalita, odbornosť, milí ľudia na jednom mieste. Ak potrebujete pomoc, určite hľadajte Symptomedicu. (Zuzana F.)

  Zuzana F.

  Ďakujeme celému tímu Symptomedica za starostlivosť. Majú senzačný prístup, človek nemusí mať strach a hlavne si je istý, že pre svoje zdravie urobil správu vec. Boli sme na vyšetrení s 3-ročnou dcérkou, prístup aj k deťom je perfektný, sú to profesionáli a každému, čo zvažuje, len odporúčame. (Bibiana S.)

  Bibiana S.

  Čo by vás mohlo zaujímať o diagnostike

  Najčastejšie kladené otázky

  V tejto sekcii nájdete najčastejšie odpovede na otázky k jednotlivým službám, ktoré dostávame od našich klientov.

  Služba našej kliniky nemá zmluvné vzťahy so zdravotnými poisťovňami, pretože služby, ktoré poskytujeme nie sú rozsahu zdravotných úkonov hradených zo zdravotného poistenia. Naše služby sú nadštandardné a teda presahujú rámec klasickej medicíny. Klienti si analýzy, testy ako aj konzultácie uhrádzajú sami, ako samoplatcovia.

  Platba za služby prebieha v deň vyšetrenia a to buď hotovosťou, prevodom na účet alebo jednoduchým a rýchlym načítaním QR kódu z faktúry. Platobný terminál v klinike nie je k dispozícii a platba kartou preto bohužiaľ zatiaľ nie je možná.

  Klientom sa vždy snažíme poskytnúť najvhodnejší a najskorší termín. Zvyčajne to býva do niekoľkých dní od žiadosti o termín.

  Klienti majú k dispozícii niekoľko ciest, ako si dohodnúť termín – e-mail, kontaktný / rezervačný formulár na stránke, prípadne telefonát do kliniky. Termín je z našej strany vždy záväzne potvrdený, aby mal klient istotu vyhradeného času.

  U nás v Symptomedica má každý klient svoj vlastný termín, čo znamená, že klient nečaká v čakárni plnej ďalších ľudí a často nečaká vôbec. Dohodnuté termíny sa snažíme dodržať s rezervou 10 minút. Pravdupovediac, najviac času v našej čakárni trávi zvyčajne doprovod klienta.

  Nie nemusíte. Môžete raňajkovať, prípadne užiť svoje predpísané medikamenty. Pred testom na potravinové intolerancie nemusíte vynechávať či zaradiť potraviny do jedálnička. Jediné obmedzenie je pri odbere slín na genetickú DNA analýzu. Pred týmto odberom (výterom z ústnej dutiny) nesmiete hodinu jesť, piť, fajčiť, žuť žuvačku alebo si čistiť zuby.

  Nie, žiadne odporúčanie na naše špecializované vyšetrenia nepotrebujete a teda nie je potrebné žiadať svojho praktického lekára o výmenný lístok.

  Záleží od druhu testu. Výsledky krvných testov sú hotové do 1-2 týždňov, analýza mikrobiómu trvá v priemere 2-3 týždne a DNA analýza vašich génov približne 40 dní.

  Na webovej stránke nájdete všetky potrebné informácie o diagnostikách, ktoré v našej ambulancii riešime a testoch, ktoré pri nich využívame. Rovnako tak je ku každej službe priradený špecialista, ktorý danú službu vykonáva.
  Na základe týchto informácií si môžete vybrať, ktorá diagnostika je pre vás prijateľná, respektíve ku ktorému odborníkovi by ste sa radi objednali. Ak sa však stále cítite neisto alebo by ste výber a vhodnosť vyšetrenia radšej nechali na naše posúdenie, neváhajte sa na nás obrátiť priamo. Spoločne si prejdeme vaše subjektívne symptómy a stanovíme následné kroky.

  Priamy kontakt medzi lekárom a klientom je samozrejme najideálnejší. Ak nás však z akýchkoľvek dôvodov nemôžete navštíviť osobne, máme pre vás zabezpečené všetko tak, aby ste mohli využiť naše služby aj bez osobnej návštevy.