Vyšetrenie mikrobiómu čreva

SME ŠPECIALISTI NA MIKROBIÓM HRUBÉHO ČREVA

Vyšetrenie mikrobiómu čreva a priepustného čreva

V našej klinike má klient možnosť podstúpiť špičkovú analýzu mikrobiómu a všetkých dôležitých doplnkových parametrov čreva. Zistenia sú následne vyhodnotené s ohľadom na diagnózy a aktuálny zdravotný stav klienta a sú konzultované špičkovým lekárom.

Mikrobióm a jeho stav má zásadný vplyv na celkové zdravie a pohodu človeka. Jeho spoznanie a starostlivosť oň je dôležitým nástrojom pre prevenciu a liečbu chronických chorôb. Individuálnym prístupom ku každému klientovi vieme nastaviť optimálnu liečbu a pomôcť prinavrátiť zdravie.

Zahraničné laboratória

Spolupracujeme iba so špičkovými zahraničnými laboratóriami.

Personalizovaný prístup

Odborné konzultácie analýz sú pridanou hodnotou našej diagnostiky.

4 Analýzy

mikrobiómu čreva

PERSONALIZOVANÉ TESTOVANIE PRIEPUSTNOSTI ČREVA

Vyšetrenie mikrobiómu
a syndrómu deravého čreva

Mikrobiota každého človeka je absolútne špecifická a zároveň citlivá na vonkajšie vplyvy či zmeny v životnom štýle. Devastačné účinky má konzumácia antibiotík, alkoholu, spracovaných či geneticky modifikovaných potravín, ale aj stres, nedostatočná a nesprávna výživa. Histamínová intolerancia a syndróm priepustnosti hrubého čreva sa navyše často skrýva za iné diagnózy, pretože príznaky sú nesprávne interpretované. Vyšetrenie mikrobiómu čreva preto odporúčame pri diagnóze:

 • ulcerózna kolitída, Crohnova choroba
 • syndróm dráždivého čreva
 • potravinová alergia, potravinová senzitivita
 • bolesti hlavy, migrény, úzkosť, záchvaty paniky
 • oslabená imunita, únava, letargia, depresia
 • akné, nechtová mykóza
 • reumatoidná artritída
 • chronické zápaly
 • dlhodobý stres
 • intolerancie
 • nezdravá strava
 • nadužívanie liekov
 • kvasinkové infekcie
 • nedostatok živín

Rezervujte si termín na diagnostiku u nás ešte dnes – OBJEDNAŤ KONZULTÁCIU

Objednajte sa telefonicky

+421 948 521 301

ALEBO

Prostredníctvom e-mailu

office@symptomedica.com

Dohodnite si termín konzultácie ešte dnes – OBJEDNÁVKA TERMÍNU KONZULTÁCIE

Ceny a varianty ponúkaných analýz mikrobiómu čreva

Analýza mikrobiómu čreva pozostáva z 3 krokov – odber a analýza vzorky stolice, vyhodnotenie výsledkov a výstupná konzultácia s lekárom, ktorá zahŕňa návrh personalizovaných opatrení na mieru.

Kompletné vyšetrenie mikrobiómu čreva
CENA 790 €

Zahŕňa kompletné vyšetrenie mikrobiómu, metabolómu, mykobiómu, tráviacich, imunitných a zápalových parametrov čreva, posudzuje sa tiež stupeň dysbiózy mikrobiómu a celková priepustnosti čreva. Súčasťou je aj hodinová konzultácia so špičkovým lekárom – špecialistom na mikrobióm a výživu, ktorý navrhne cielené kroky k optimalizácii čreva.

Špecifické vyšetrenie mikrobiómu čreva
CENA 850 €

Zahŕňa kompletné vyšetrenie mikrobiómu, metabolómu, mykobiómu, tráviacich, imunitných a zápalových parametrov čreva, posudzuje sa tiež stupeň dysbiózy mikrobiómu a celková priepustnosti čreva. Toto vyšetrenie je ešte doplnené o vybrané špecifické parametre dôležité pri konkrétnych diagnózach (IBS, autizmus a pod.). Súčasťou je aj hodinovú konzultáciu so špičkovým lekárom – špecialistom na mikrobióm a výživu, ktorý navrhne cielené kroky k optimalizácii čreva.

MUDr. Stano Ráček

Rezervujte si termín konzultácie
s našim lekárom

  INDIVIDUÁLNY PRÍSTUP NA MIERU

  Ako prebieha analýza mikrobiómu hrubého čreva

  Ku každému klientovi pristupujeme individuálne, s ohľadom na jeho špecifické potreby a zdravotný stav.

  01
  Klient dostane odbernú sadu, pomocou ktorej odoberie vzorku v pohodlí domova a ktorú doručí na kliniku.
  02
  Analýza mikrobiómu čreva zo vzorky prebieha v špecializovanom zahraničnom laboratóriu.
  03
  Klient dostane kompletne spracované výstupy, vrátane finálnej odbornej konzultácie s lekárom.

  Teší nás každý spokojný klient

  Spokojní klienti o našich službách

  Profesionálny a hlavne ľudský prístup pri riešení mojich zdravotných problémov. Vrele odporúčam pre všetkych, čo si nevedia dať rady so svojím zdravím. Symptomedica je prosto super. Kade chodím tade, chválim. (Anna Z.)

  Anna Z.

  Na tejto klinike nemusíte mať strach “z bielych pláštov.” Prijemný a ústretový prístup Vás zbaví akéhokoľvek strachu. Profesionalita, odbornosť, milí ľudia na jednom mieste. Ak potrebujete pomoc, určite hľadajte Symptomedicu. (Zuzana F.)

  Zuzana F.

  Ďakujeme celému tímu Symptomedica za starostlivosť. Majú senzačný prístup, človek nemusí mať strach a hlavne si je istý, že pre svoje zdravie urobil správu vec. Boli sme na vyšetrení s 3-ročnou dcérkou, prístup aj k deťom je perfektný, sú to profesionáli a každému, čo zvažuje, len odporúčame. (Bibiana S.)

  Bibiana S.

  Čo by vás mohlo zaujímať o analýzach mikrobiómu čreva

  Najčastejšie kladené otázky

  V tejto sekcii nájdete najčastejšie odpovede na otázky k jednotlivým službám, ktoré dostávame od našich klientov.

  Črevný mikrobióm dokáže ovplyvniť naše trávenie, hmotnosť, psychiku, imunitu, ale aj vznik rôznych alergií či intolerancií. Negatívne zmeny v zložení črevnej flóry boli zaznamenané po užívaní antibiotík, po operáciách, pretrvávajúcom strese, nedostatku výživy, spánku či pohybu. Mikrobióm a jeho stav má zásadný vplyv na celkové zdravie a pohodu človeka. Jeho spoznanie a starostlivosť oň je dôležitým nástrojom pre prevenciu a liečbu chronických chorôb.

  Absolútne nie. Nejedná sa totiž o vnútorné invazívne vyšetrenie. Na analýzu mikrobiómu nám stačí vzorka stolice, ktorú odoberiete v pohodlí svojho domova a prinesiete/doručíte k nám.

  Naša klinika má spoluprácu s viacerými renomovanými zahraničnými laboratóriami. Najčastejšie však využívame spoluprácu s našimi nemeckými partnermi, ktorí nám vedia zaručiť požadovanú kvalitu a dodržať stanovené časové intervaly.

  Áno, ak má dieťatko aspoň 3 roky. Do 3 rokov sa mikrobióm dieťaťa stále formuje a postupne stabilizuje a nemá zmysel ho vyšetrovať.

  Analýza mikrobiómu je hotová do 2-3 týždňov. O tom, že sú výsledky hotové klienta bezodkladne informujeme. Následne sa dohodne termín osobnej/telefonickej konzultácie.

  Vďaka analýze mikrobiómu vieme zo vzorky stolice vyhodnotiť celkovú kvantitu a kvalitu baktérií v hrubom čreve klienta. Hodnotíme pomer prospešných a patogénnych baktérií, prítomnosť kvasiniek a protozoálnych parazitov. Taktiež nás zaujíma kondícia črevnej sliznice a slizničného imunitného systému, prítomnosť zápalu, tráviacich zvyškov a parametre priepustného hrubého čreva. Na túto komplexnú analýzu využívame špičkové molekulárno-genetické metódy, ktoré odhalia nie len aktuálny stav čreva, ale aj spiatočný obraz o tom, čo sa v čreve (u)dialo.

  Po vyšetrení črevného mikrobiómu obdržíte “knihu výsledkov“ a to konkrétne, laboratórne výsledky, lekárske zhodnotenie, individuálne terapeutické odporúčania pre optimalizáciu stravy ako aj personalizovaný výber výživových doplnkov a preparátov na revitalizáciu črevnej flóry a optimalizáciu trávenia. Celé si to s vami prejde lekár na osobnej konzultácii, kde je priestor na spoločnú diskusiu a otázky. Následne si túto knihu výsledkov môžete vziať so sebou domov.

  Áno. Každý výsledok diagnostických testov je zahrnutý v cene služby a vždy odkonzultovaný lekárom (prípadne výživovým poradcom) zrozumiteľným a empatickým štýlom počas osobnej/telefonickej konzultácie. Nikdy od nás nedostanete holý laboratórny výstup bez nášho odborného stanoviska a interpretácie.

  Našou prioritou je liečba prostredníctvom nefarmakologických prístupov. Dbáme na optimalizáciu stravy klienta, ktorá je pod našim dohľadom v súlade s výživovými nárokmi, nutričnou potrebou jeho tela a fyzickou/psychickou záťažou. Zohľadňujeme diagnózy, ktoré klient nadobudol, rovnako ako lieky, ktoré užíva. Našou úlohou je tiež zoptimalizovať doplnky výživy, ktoré klient užíva, respektíve mu odporúčať prípravky na podporu črevnej mikrobioty (prospešných baktérií), ktoré sú personalizovane vyberané na základe výsledku analýzy mikrobiómu. K liekom sa prikláňame len v nevyhnutnom a naozaj opodstatnenom prípade.

  Doba revitalizácie črevného mikrobiómu je veľmi individuálna. K zlepšeniu obvykle dochádza po 6-9 mesiacoch, ale môže si vyžadovať aj dlhší čas, v závislosti od poškodenia a stavu, v akom klient nachádzal v čase prvej návštevy. Zo skúseností ambulancie si však môžeme dovoliť konštatovať, že ku klinickému zlepšeniu dochádza už po niekoľkých týždňoch od začatia terapeutického plánu.