Osobné informácia

Ing. Peter Szalay

Vzdelanie a tréningy

Ing. Peter Szalay

Biochémia, analýza vitamínov a stopových prvkov, konzultácie v oblasti metabolizmu a zdravého životného štýlu

Ing. Peter Szalay je uznávaný biochemik s bohatými skúsenosťami, s diagnostickými technológiami a vedúca osobnosť laboratória klinickej medicíny. Dlhé roky viedol aplikovaný výskum s cieľom zmierniť prejavy psoriázy. A v súčasnosti sa podieľa na výskumných aktivitách zameraných na obezitu a hodnotenie metabolizmu. Okrem toho sa dlhodobo venuje komplexným biochemickým rozborom, analýzam vitamínov, minerálov a konzultáciám v oblasti metabolizmu a zdravého životného štýlu. 

️Ing. Peter Szalay je autorom konceptu Metabolické vyladenie. Tento koncept je založený na ortomolekulárnej medicíne a pro-aktívnom prístupe ku zdraviu. Vychádza z poznatku L. Paulinga (nositeľa Nobelovej ceny), že na udržanie dobrého zdravia je potrebné dodať telu správne molekuly v správnom množstve a tiež, že nízke hladiny vitamínov a stopových prvkov spôsobujú na bunkovej úrovni ochorenia v oveľa väčšom rozsahu, než si všeobecne uvedomujeme.

Víziou Symptomedica je dať klientom komplexný pohľad a riešenie ich stavu, spolu s osobným prístupom a nadštandardnou starostlivosťou súkromnej kliniky. Špičkový biochemik v tíme Symptomedica nám túto víziu pomáha napĺňať.

Hodnoty a kvalita

Ing. Peter Szalay sa v živote drží hesla „Ovplyvňovanie zmeny vytvára budúcnosť“, čo znamená, nečakať na to, kým nás choroba prinúti reagovať. Naopak, urobiť cielené zmeny vo vnútornom (chemickom) prostredí v predstihu tak, aby sa zlepšili naše výhliadky do budúcna.  

Zameranie a špecializácia

Konzultácie

Konzultácie v oblasti metabolizmu a zdravého životného štýlu.

Hodnotenie

Hodnotenie a komplexné vyladenie vnútorného prostredia.

Diagnostika

Analýza a konzultácia biochemických rozborov.

Analýza

Kompletná analýza minerálov, vitamínov a ich optimalizácia.